Darultawhid

Gönderen Konu: İSLAM-TR SİTESİNDE YAPILAN TEKFİR KONULU BİR MÜNAZARA!  (Okunma sayısı 601 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi İbn Umer

• Administrator
  • Full Member
  • Değerlendirme Puanı: +7/-0

Çevrimiçi Tevhid Ehli

• Administrator
  • Hero Member
  • Değerlendirme Puanı: +49/-0
Bismillah. Yukarıda İslam-tr adlı batıl davetçisi bir sitede geçtiğimiz sene "Abdullah el Hanbeli" isimli şahısla yaptığımız münazarayı görüyorsunuz. Bu kişi tekfirin dinin aslından olmadığını, dolayısıyla Yahudi ve Hristiyanları tekfir etmeyen birisi dahi bunu cehaletinden dolayı yapıyorsa müslüman olabileceğini iddia etmektedir. Biz bu kişi ve destekçilerine Kitap, sünnet ve icmadan çeşitli delillerle itiraz etmemize rağmen görüldüğü üzere kayda değer hiç bir cevap verememişler ve nihayet forum yöneticisi Abdulmuizz Fida devreye girerek bir bahaneyle konuyu kilitlemiş ve bizi de banlamıştır. Münazarayı baştan sona okuyanlar bu kişilerin ilmen ne kadar acziyet içerisinde olduklarını ve alelacele konuyu kapatmaya çalıştıklarını müşahede ederler. Zaten cevap namına yazdıkları şeylerin de hiç birisi meselenin derinine inmeyen, tahkikten uzak yüzeysel içi boş kelamlardır. Çünkü bu kimseler dinin aslını fıkhetmekten acizdir, fıkhetseler bile işlerine gelmediğinden dolayı meselenin etrafında gezmeyi tercih ederler. Meseleyi tahkik ettiklerinde hakkın kendisiyle karşılaşacaklarını onlar da biliyorlar, o yüzden asla buna yanaşmazlar. Zaten tartıştığımız konu nedir ki? Şeytana müslüman diyen kişi müslüman olabilir mi olamaz mı bunu tartışıyoruz! Hele sonlara doğru Abdulmuizz Fida'nın meselenin kendisini bırakıp sırf Atiyetullah Libi isimli putlarıyla bizi imtihana kalkışması ne kadar acı bir taassub manzarasıdır! Düşünün ki orada yazılan onlarca delil nakil adamı etkilemiyor, fakat sadece şunu soruyor: Sizin bu dediğinize göre Atiyetullah ve diğer cihad ulemasının (!) kafir olması gerekiyor, söyle bakalım sen bu kişileri tekfir ediyor musun?! Tıpkı Rasulullah sav'in şirk dininin batıllığı hakkında getirdiği onlarca delili görmezden gelip Onu sırf Abdulmuttalib cehennemde mi değil mi diye imtihan eden, atalar dini mensubu müşrikler gibi... Rabbim bu kişilere hidayet etsin, etmeyecekse bunları rezil rüsvay eylesin amin. Velhamdulillahi Rabbil alemin...

Çevrimdışı Ebu Yahya

• Özel Üye
  • Newbie
  • *
  • Değerlendirme Puanı: +1/-0

Esselamu aleykum.

Allahu Teala'dan beni affetmesini diliyorum, Yıllar önce islam-tr adlı forum sitesinde "asrınsırrı" kullanıcı adı ile darultavhid hakkında asılsızca, cehalet içerisinde karalamalarda ve iftiralarda bulunmuştum.

Buradaki Müslümanların vesilesi ile de bildirmek istiyorum ki o zamanlar üzerinde bulunduğum şirk ve küfür akidesinden tevhid akidesine döndüm, Elhamdülillah.

O zamanlar yazdığım tüm küfür, şirk, iftira vs. içerisindeki yazılarımdan beriyim, tevbe ediyorum.

İslam-tr forum yöneticilerinden, "asrınsırrı" kullanıcı adı ile yazdığım tüm mesajları silmesini ve kullanıcı adımı da iptal etmelerini istiyorum.

Elhamdulillahi rabbil alemin.
'' Onlar kendilerine bir musibet gelip çattığında: 'Muhakkak biz Allah'ınız ve muhakkak biz O'na dönücüleriz' derler. İşte Rablerinden bir mağfiret ve bir rahmet hep onların üzerindedir ve onlar doğru yola erdirilenlerin ta kendileridir. ''

(el-Bakara, 156,157)